MIĘDZYNARODOWY PROGRAM STYPENDIÓW NAUKOWYCH AMGEN SCHOLARS

Zachęcamy do wzięcia udziału w programie stypendiów naukowych Amgen Scholars, który daje szansę zdolnej młodzieży na rozpoczęcie kariery naukowej na jednej z trzech najlepszych uczelni wyższych w Europie: Uniwersytecie Cambridge, Instytucie Karolinska oraz Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana.

Program jest skierowany do studentów m.in. takich kierunków jak: medycyna, chemia, farmacja, biotechnologia czy bioinżynieria, którzy nie uzyskali jeszcze tytułu magistra lub licencjata, osiągających bardzo dobre wyniki w nauce i chcących kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

Warunkiem udziału jest zgłoszenie swojej aplikacji do jednej z uczelni biorących udział w programie. Każda z nich ma własny system oceny kandydatów, przy czym warunkiem wspólnym jest wypełnienie formularza aplikacyjnego na stronie: www.amgenscholars.eu oraz przesłanie krótkiego eseju o sobie i dotychczasowych osiągnięciach.

Termin przyjmowania aplikacji upływa na początku lutego 2014 r.