Studenci medycyny mogą bezpłatnie uczyć się języka czeskiego

Mluvte Cesky to bezpłatny portal do nauki języka czeskiego, który pomaga nauczyć się podstaw języka czeskiego oraz specjalistycznego słownictwa medycznego. Nauka odbywa się online i jest całkowicie bezpłatna.

Portal powstał z myślą o studentach medycyny, pracownikach służby zdrowia i obcokrajowcach przyjeżdzających do Czech, stąd rozbudowane tematy medyczne: opisy poszczególnych gałęzi medycyny, jednostek chorobowych i przykłady dialogów lekarza z pacjentem. Niewątpliwą zaletą portalu jest bogata zawartość multimedialna z ciekawymi ćwiczeniami interaktywnymi, grami, tekstami, a także różnymi pomocami audiowizualnymi.

Portal dostępny jest pod adresem: http://mluvtecesky.net