Startuje IV edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych

Kamila Miłoń włącz .

Startuje IV edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych na najlepszą pracę doktorską obronioną przez magistrów farmacji na Wydziałach Farmaceutycznych w latach kalendarzowych 2015 i 2016. Celem Konkursu jest popularyzacja doktoratów zawierających elementy aplikacyjności, a więc rokujących, że po pozytywnym przejściu koniecznych badań, można je będzie wykorzystać przy wytwarzaniu nowych molekuł, cząsteczek, nowych substancji aktywnych lub nowych form podania. Stąd credo Konkursu – Stawiam na naukę.

Wzorem lat ubiegłych, Wydziały Farmaceutyczne Uniwersytetów Medycznych będą mogły nominować do Konkursu maksymalnie dwie prace doktorskie. Terminem nadsyłania prac jest 3 lutego 2017 r. Zgłoszone aplikacje zostaną ocenione przez Komisję Konkursową pod przewodnictwem prof. Janusza Pluty, prezesa Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu nastąpi podczas XVI Dnia Polskiej Farmacji, w maju 2017 r.

Wydziały Farmaceutyczne, z których wyłonieni zostaną laureaci, otrzymają w uznaniu sukcesów dydaktycznych medale Scientia Nobilitat: złoty, srebrny i brązowy. Dla autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Zwycięzca uhonorowany zostanie ponadto tytułem Lider Nauk Farmaceutycznych oraz możliwością odbycia stażu w renomowanych laboratoriach Gedeon Richter.

Zachęcamy do udziału w Konkursie. Aktualności oraz obszerne relacje z przebiegu Lidera Nauk Farmaceutycznych zamieszczane będą również na łamach Gazety Farmaceutycznej.

Więcej informacji o Konkursie znajdziecie na www.lidernaukfarmaceutycznych.pl/en/