Ogłoszenie UKRE dotyczące naboru do Programu ERASMUS+

altSzanowni Studenci,

W związku z decyzją JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach nabór do wyjazdów na studia w ramach Programu Erasmus+  na rok akademicki 2014/2015 zostaje wznowiony. Zgodnie z powyższą decyzją do dodatkowej rekrutacji zostają dopuszczeni WYŁĄCZNIE studenci którzy byli beneficjentami programu ERASMUS przy czym należy zwrócić uwagę iż zgodnie z zasadami Programu ERASMUS+ Student może podjąć studia w ramach Programu ERASUMs+ nie dłużej niż do 12 miesięcy (tak zwany kapitał wyjazdowy) na każdym stopniu studiów lub do 24 miesięcy (tak zwany kapitał wyjazdowy) w przypadku jednolitych studiów magisterskich. W praktyce oznacza to, że student kierunku lekarskiego, który przebywał 10 miesięcy na stypendium w ramach programu ERASMUS może złozyc aplikację do Programu ERASMUS+ i w przypadku zakwalifikowania przebywać na stypendium do 14 miesięcy. Do kapitału wyjazdowego wlicza sie pobyt na praktyce w ramach programu.

Złożone przez studentów do postępowania rekrutacyjnego na rok akademicki 2014/2015 wnioski z dokumentami przed ogłoszeniem dzisiejszej decyzji pozostają do rozpatrzenia. Studneci mogą wycofać dokumenty na swój indywidualny wniosek nie później niż do dnia 15 marca 2014 r.

Termin zakończenia dodatkowej rekrutacji to 1 miesiąc od dnia dzisiejszego. Planowane ogłoszenie wyników rekrutacji to 14 kwiecień 2014 r.

Program ERASMUS+ to również inne zmiany:

1. Sztywne stawki miesięcznych kwot stypendiów:

Grupa 1 – Austria, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy   500 EUR
Grupa 2 – Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja 400 EUR
Grupa 3 – Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry 300 EUR

2. Dodatkowe dofinansowanie w wysokości 200 EUR miesięcznie dla studentów którym przyznano stypendium socjalne w semestrze trwającym lub zakończonym tuż przed wyjazdem.

3. Minimalny pobyt na praktyce to 2 miesiące ( do tej pory 3 miesiące)