Śląska Medycyna Laboratoryjna

Michał Henke włącz .

ŚLĄSKA MEDYCYNA LABORATORYJNA

SMLInformujemy, iż Decyzją nr 2/ROS/2013, z dnia 14 stycznia 2013 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach organizacja studencka pod nazwą Śląska Medycyna Laboratoryjna została wpisana do Uczelnianego Rejestru, pod numerem 07/2013 Organizacji Studenckich, działających przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Śląska Medycyna Laboratoryjna jest najmłodszą organizacją studencką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zrzesza środowisko studentów kierunku analityka medyczna Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. Celem działania SML jest reprezentowanie i dążenie do integracji tego środowiska studenckiego, a także podkreślanie roli zawodu diagnosty laboratoryjnego i odpowiedzialności jego pracy zawodowej. Kluczowym aspektem jest także współpraca i wymiana doświadczeń z innymi tego rodzaju organizacjami działającymi w Polsce, m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Dążenie do wielokierunkowego rozwoju zainteresowań członków SML sprawia, że swoje miejsce mogą tutaj znaleźć również studenci innych kierunków studiów realizowanych w Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. W tym przypadku mogą oni ubiegać się o status członka wspierającego.